На позив Владе Републике Српске, данас је у Бањој Луци у Административном центру Владе Републике Српске, одржан округли сто на тему „Образовни приоритети у Републици Српској“, у организацији Савјета за развој Републике Српске. Скупу су присуствовали представници различитих области образовања, стручних и просвјетних удружења, као и представници привреде.
Испред Друштва учитеља Републике Српске округлом столу присуствовала је предсједница ДУРС-а Бранка Лепир-Шиник, која је указала на бројне изазове са којима се учитељи свакодневно сусрећу. Посебно су истакнути проблеми преобимне администрације, изазови инклузивног образовања, потреба за подизањем угледа просвјетног радника, као и друга важна питања од значаја за квалитетнији васпитно-образовни процес.
Учесници скупа сагласни су да је неопходно више разговора, конкретних мјера и системских рјешења која ће допринијети бољим условима рада у школама и квалитетнијем образовању за свако дијете.
Скуп је поздравио и премијер Републике Српске Саво Минић, који је пружио подршку оваквим сусретима и истакао спремност Владе Републике Српске да подржи иницијативе које воде унапређењу образовног система.
Друштво учитеља Републике Српске, као струковно удружење, остаје отворено за даљу сарадњу, разговоре и активно учешће у креирању ефикасних рјешења која ће олакшати рад просвјетних радника.
Вјерујемо да у средишту свих промјена мора бити дијете и квалитет васпитно-образовног рада, а не административни терет који све више оптерећује наставну праксу.

