Друштво учитеља Републике Српске са поносом обавјештава јавност да су завршени жирирање и одабир најуспјешнијих радова у оквиру Конкурса за избор најљепшег рукописа.
Конкурс је окупио велики број ученика, учитеља и студената, а његов основни циљ био је његовање ћирилице, лијепог писања и културе писане ријечи. Велики одзив потврдио је да наше школе и академска заједница снажно његују ове вриједности.
📍 Свечано отварање изложбе најљепших радова и уручење награда биће одржано у понедјељак, 25. маја 2026. године, са почетком у 12.00 часова, у просторијама Филозофског факултета у Бањој Луци.
Позивамо награђене ученике, учитеље, студенте, менторе, представнике школа и све љубитеље лијепе писане ријечи да својим присуством увеличају ову свечаност и заједно са нама прославе љепоту рукописа и значај очувања ћирилице.
Добро дошли! ✨
